Produkt dnia
SEREN.MU
SEREN.MU
89,00 zł
szt.
MESO.MU
MESO.MU
98,00 zł
szt.
DETOX Pakiet
DETOX Pakiet
540,00 zł
szt.
Siarka S-32
Siarka S-32
160,00 zł
szt.
FLORA.MU
FLORA.MU
107,00 zł
szt.
SPRINT.MU
SPRINT.MU
89,00 zł
szt.
SATTVA.MU
SATTVA.MU
98,00 zł
szt.
PROSTA.MU
PROSTA.MU
89,00 zł
szt.
Nano Zeolite GLYCAN™
Nano Zeolite GLYCAN™
160,00 zł
szt.
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

SEREN.MU

seren-300x300.jpg
  • nowość
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 89,00 zł 89.00
quantity szt.
Zyskujesz 0 pkt [?]
dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

SEREN.MU – działanie uspokajające, antystresowy

SEREN.MU to suplement na bazie wyciągów roślinnych, znanych od dawna z łagodzenia napięcia nerwowego, depresji, zaburzeń snu, w tachykardii na podłożu psychicznym. Nie ma ograniczeń co do jego stosowania, nie powoduje otępienia, nie utrudnia skupienia, nie uzależnia.

  • POSTAĆ FARMACEUTYCZNA
    Krople 30 ml
  • SKŁAD / 30 kropli ( 1,5 ml) zawiera :
    Różeniec górski (Rhodiola rosea) – korzeń – 300 mg
    Męczennica cielista (Passiflora incarnata) – części nadziemne – 300 mg
    Kozłek lekarski, waleriana (Valeriana officinalis) – korzeń – 300 mg
    Głóg dwuszyjkowy (Crataegus oxycantha) – pączki – 300 mg
    Lipa srebrzysta (Tilia tomentosa) – pączki – 300 mg
    Ekstrat wodno-glicerynowo-alkoholowy ( alk.50 %) 

     

    SPOSÓB UŻYCIA

    10 kropli 3 razy dziennie, rozcieńczyć w niewielkiej ilości wody, przyjmować najlepiej między posiłkami. Aby polepszyć długość i jakość snu , zażywać 10 kropli przed kolacją i 10 przed pójściem spać.

  • WŁAŚCIWOŚCI SKŁADNIKÓW
    Różeniec górski (Rhodiola rosea)
    Roślina ta jest coraz popularniejsza w nowoczesnej fitoterapii dzięki swoim właściwościom, potwierdzonymi badaniami farmakologicznymi i klinicznymi. Różeniec poprawia nastrój, działa antydepresyjnie i adaptogennie – wpływa na poziom i aktywność monoaminów ( a zwłaszcza serotoniny i dopaminy) i peptydów opioidowych (beta-endorfin) w odniesieniu do układu nerwowego. Zapobiega też zmianom hormonalnym związanymi ze stresem.
    Efekt adaptogenny, antystresowy, poprawa zdolności uczenia się i pamięci, znane od dawna w ludowej medycynie syberyjskiej, zostały potwierdzone naukowo w różnych badaniach, opublikowanych w ważnych czasopismach już w latach 70. Cechy powyższe należy przypisać obecności glikozydów fenylpropanoidowych, a w szczególności obecności salidrozydu i rozawiny (rozawidyny).
    Męczennica cielista (Passiflora incarnata)
    Roślinie tej od zawsze były przypisywane właściwości uspokajające, rozluźniające i antystresowe. Uważa się, że
    substancjami odpowiedzialnymi za ten efekt są maltitol, alkaloidy indolowe i flawonoidy. Liczne badania wykazały , że podanie podskórne ekstraktu z męczennicy zwierzętom doświadczalnym zmniejszało bardzo wyraźnie ich ruchliwość. Jeśli chodzi o flawonoidy obecne w wyciągu z tej rośliny, wykazano ich działanie na ośrodkowy układ nerwowy.
    Kozłek lekarski , waleriana (Valeriana officinalis)
    Kwas walerenowy jest uważany dzisiaj za ważną substancję leczniczą obecną tylko w kozłku lekarskim.Udowodniono, że kwas walerenowy posiada właściwości rozkurczowe i rozluźniające mięśnie, i podobnie jak inne seskwiterpeny wywołuje bardzo wyraźny efekt uspokajający związany z zahamowaniem katabolizmu kwasu gamma-aminomasłowego (GABA), głównego neuroprzekaźnika hamującego w ośrodkowym układzie nerwowym. Związki obecne w wyciągu z kozłka wykazują powinowactwo z receptorami A kwasu aminomasłowego, które są w stanie kontrolować przenikanie jonów chloru przez membranę neuronów. Kanały chlorowe obecne w ośrodkowym układzie nerwowym są receptorami, na które oddziałują także benzodiazepiny.
    Głóg dwuszyjkowy (Crataegus oxycantha)
    Głóg ma szeroko znane działanie uspokajające i rozluźniające mięśnie, co czyni go pomocnym w stanach stresu i napięcia nerwowego. Wykazano, że doustne przyjmowanie głogu przynosi efekt uspokojenia ośrodkowego układu nerwowego. Jest on szczególnie zalecany w zaburzeniach snu wywołanych napięciem nerwowym i niepokojem, w stresie i menopauzie. Udowodniono, że głóg przyczynia się do wyciszenia emocjonalnego i złagodzenia stanów nadciśnieniowych. Badania wykazują pozytywny wpływ głogu na układ sercowo-naczyniowy i zwiększenie wydolności fizycznej organizmu. Związki zawarte w głogu oddziałują na receptory beta-adrenergiczne (częściowo antagonistycznie) i hamują fosfodiesterazę. Idzie za tym zwiększenie poziomu wewnątrzkomórkowego cyklicznego AMP i zwiększenie liczby wolnych jonów wapnia. Z całą
    pewnością jest to wynikiem obecności w głogu procyjanidów oligomerycznych i flawonoidów, takich jak witeksyna. Główne działania na układ sercowo-naczyniowy są następujące: zwiększenie siły skurczów mięśnia sercowego, efekt antyarytmiczny, zwiększenie przepływu w naczyniach wieńcowych i rozszerzenie naczyń peryferyjnych.
    Lipa srebrzysta (Tilia tomentosa)
    Lipa to roślina bardzo znana i szeroko używana w tradycyjnej fitoterapii europejskiej z racji jej działania uspokajającego i relaksującego. Zawiera substancje o strukturze podobnej do benzodiazepin. Badania wykazały, że wyciąg z pączków lipy wzmacnia o 20% działanie Thiopentalu (tiopental). Podawanie szczurom wyciągu z lipy razem z pentobarbitalem podwajają długość snu.

  • PRZECIWWSKAZANIA I SKUTKI UBOCZNE
    Badania farmakologiczne nie wykazują toksyczności. Przy stosowaniu zalecanych porcji nie stwierdzono skutków ubocznych. Chociaż SEREN.MU zachowuje swoje właściwości w temperaturze do 20°C, zaleca się, aby po otwarciu przechowywać preparat w lodówce. Termin ważności odnosi się do produktu przechowywanego w zamkniętym opakowaniu.
    Przypominamy naszym Klientom, że produkty, które proponujemy, są formą produktów dobrego samopoczucia i w żaden sposób nie mogą być uznane za lekarstwa. Są naturalne. Jednak prosimy, aby skonsultować się z lekarzem, który precyzyjnie określi potrzeby Państwa organizmu na suplementy diety. Suplementy diety nie powinny być wykorzystywane jako część zróżnicowanej diety i stylu życia. Emir Company Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. / Medicina Unica srl. nie mogą być pociągnięte do odpowiedzialności za wszelkie niedogodności wynikające z niewłaściwego użycia naszych produktów.

  • BIBLIOGRAFIA
    Ulter Reuter H.D.: “Estratto di biancospino, un cardiotonico vegetale”, Farmacia Naturale, n. 4, 1995.; Paris M.: “Perchè il biancospino fa bene al cuore”, Natom – Medicina Naturale, n. 5, 1991; Beretz. A., Haag Berrurier M, Anton R.: “Choix de méthodes pharmacologiques pour l’étude des activités de l’Aubépine”, Plantes med. Phyto, 1978, XII, °4, 305-314.; Fernando Piterà “Compendio di gemmoterapia clinica” Ed. De Ferrari ‘94. Rossi M. “Tinture madri in fitoterapia” Studio Edizioni Milano 1992.; http://www.farmanetwork.it/nl.asp?tipo=fitoterapia&id=21 ; http://www.farmacovigilanza.org/fitovigilanza/index.htm ; Prontuario fitoterapico O.E.M.F.

Producent : Medicina Unica Srl ItalyOpinie o produkcie (0)

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl